Gobe-jurčki

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

tema odprta - 16. okt 2003 9:10 | ogledi: 6.035 | odgovori: 3

Živjo!

Mene neki zanima ... in sicer jaz sem se z enim skregala zato ker sem trdila, da jurčki ne postanejo zeleni če jih pripraviš kot rižota! On je trdil, da postanejo zeleni .. pri pečenju (ko ji je njegova mama pripravila) ..

No vsaj pri nas doma ne postanjeo zeleni. Ne v rižoti .. in ne pečeni z jajcami ... in nikjer ...

Zanima me ali pri vas postanejo jurčki zeleni...

če postanejo zeleni na kakšen način jih delate, da postanejo takšni ?

Hvala.

Lp,

Tatjana

Temo je spremenil(a) Tjanca dne 16. okt 2003 09:11:12

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

16. okt 2003 9:34

Tudi pri nas jurčki ne postanejo zeleni in ni važno na kakšen način jih pripravljamo. Ula

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

17. okt 2003 9:34

Najbrž je ta s katerim praviš, da si se pregovarjala, mislil na Turke, ki sprva postanejo zeleni potem pa črni (če so na zraku).

TBranko  

član od: 4.7.2003

sporočila: 5

24. okt 2003 12:43

Lahko so zeleni! Vendar samo takrat, ko v kuhano rižoto narežete jurčka, ki je toliko star, da ima prašnike ( spodnji del glave ) zelene barve - to je za šalo. Doma pripravljamo vsaj 40 različnih vrst gob na razne načine. Pri kuhanju v raznih zelenjavnih juhah, rižoti ali pečenju nekatere gobe spremenijo barvo, nikakor pa ne obdržijo zelene barve - jaz je še nisem videl. Zeleno barvo ( samo zgornji del glave ) ohranijo zelene ali zelenkaste golobice pri vlaganju, če jim ne odstranite kožice z glave, pa še ta je zanemarljivo zelena. Pa še nasvet - Vesna5 Vsi užitni gobani - razen jurčkov pri rezanju črnijo. Da se pa to ne zgodi, jih morate rezati v vročo vodo ( cca 80 stopinj ), v vodo pa dodate lahko sol, limono ali citronko. Tako narezane gobe ne bodo v vaši kuhani hrani črne, prav lepo pa tako pipravljeni gobani izgledajo vloženi v kozarcu. Pa dober tek!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti